Фото: canva.com
Від ізоляції до радіації і нищівного внутрішньочерепного тиску невагомість робить досить негативний вплив на організм.
Ідея з приводу колонізації Марса вже не здається якимось фантастичним розповіддю, адже розмов і планів на цей рахунок стає все більше. Однак, не всі розуміють, з якими проблемами доведеться зіткнутися людині, якщо він полетить на Червону планету.
Про це повідомляє видання Grunge.
Американські вчені говорять, що тривале перебування на Марсі сильно вплине на роботу серцево-судинної системи. Це пов’язано з токсичною комбінацією радіації і відсутності гравітації, що ускладнює роботу кровообігу.
Більш того, людське тіло на Червоній планеті буде старіти швидше, зокрема втрачати кісткову масу через гравітацію. В результаті зросте схильність до переломів, але кістки будуть втрачати ще й щільність, а це призведе до передчасного старіння компонентів їх скелета.
Також фахівці відзначили, що життя в умовах невагомості може призвести до сильних сонячних опіків, тому що у Марса немає захисного бар’єру від радіаційних частинок, як у Землі.
“Курсор” писав раніше, що приватні компанії Impulse Space і Relativity Space вирішили об’єднати свої зусилля для здійснення першої в історії повністю комерційної місії на Марс вже через два роки. На ракеті, яку повністю створять за допомогою 3D-друку, до Червоної планети полетить космічний орбітальний і посадковий апарати.