Ученые разработали уникальное устройство для производства водородного топлива
Фото: pixabay.com

Новий прототип пристрою збирає воду з повітря для виробництва водневого палива.

Водень має величезний потенціал в якості чистого палива: його багато (в основному в таких сполуках, як вода), він не виробляє шкідливих викидів, а також може використовуватися для зберігання енергії з сонячних, вітрових і приливних джерел.

Дослідження опубліковано в Nature Communications.

Однак є проблеми з виробництвом достатньої кількості матеріалу практичним і доступним способом. Для виділення водню з води може знадобитися складна технологія, а також необхідна чиста прісна вода, яку не скрізь можна знайти в достатку.

Тепер вчені придумали новий прототип пристрою, який може збирати воду з вологого повітря, перш ніж розщеплювати її на водень і кисень. Більш того, він може працювати в місцях, де вологість — концентрація водяної пари в повітрі — становить всього 4%.

«У цій роботі ми підтверджуємо, що волога в повітрі може бути безпосередньо використана для виробництва водню за допомогою електролізу завдяки його універсальної доступності і природної невичерпності», — заявили вчені в статті.

Пристрій, зібраний дослідниками, являє собою прототип електролізера, що працює від електрики з поновлюваних джерел енергії, для розкладання води на її елементи, водень і кисень. В одному випробуванні з сонячним джерелом живлення паралельно працювали п’ять електролізерів. Електроди розташовуються по обидві сторони пристрою для збору води, схожого на губку матеріалу, який поглинає воду з повітря, але також служить резервуаром для електроліту. Обидва електроди ізольовані від повітря, що означає, що водень і кисень можуть бути зібрані у вигляді чистих газів після того, як відбулося розділення.

Був протестований ряд різних матеріалів і налаштувань, щоб зробити прототип пристрою працювати на задовільному рівні, і одна з конфігурацій, які випробували дослідники, змогла успішно працювати протягом 12 днів поспіль.

“Цей так званий модуль прямого повітряного електролізу (DAE) може працювати в абсолютно сухому середовищі з відносною вологістю 4%, долаючи проблеми з водопостачанням і стійко виробляючи зелений водень з мінімальним впливом на навколишнє середовище», — сказали вони.

За словами вчених, ця технологія все ще знаходиться на ранній стадії, тому що різні установки і матеріали DAE приводили до різних результатів з точки зору ефективності і вироблення енергії. Однак команда впевнена, що їх пристрій можна поліпшити і масштабувати.

Раніше Курсор писав, що фізики виявили докази існування трьох небачених раніше частинок. Фізики кажуть, що знайшли в даних Великого адронного колайдера свідоцтва існування трьох небачених раніше комбінацій кварків.

Крім цього, фізики виявили незвичайну аномалію, яка може перевернути світ науки. За словами вчених, якщо це дійсно ознака стерильного нейтрино, то можна було б, нарешті, отримати докази того, що речовина існує у величезних кількостях, але створює лише гравітаційну «ямку» в просторі.

Фізики змогли виміряти тривалість життя нейтронів. Вчені провели найточніше в світі вимірювання тривалості життя нейтрона, яке може допомогти відповісти на питання про ранній Всесвіт.

Крім цього, що вчені розгадали багатовікову таємницю фізики. Дослідники Техніона знайшли ефективне рішення відомої проблеми трьох тіл у фізиці.

Фізики розгадали загадкову таємницю нанонауки: чому деякі надмалі джерела тепла остигають швидше, якщо помістити їх ближче один до одного.

Залишити відповідь