Фото: depositphotos.com
У новому експерименті вченим вдалося використовувати потужний рентгенівський лазер для перетворення ПЕТ-пластика в крихітні алмази, подібні до тих, які можуть впасти на крижані планети-гіганти.
Використовуючи потужні лазери, команда витягнула зразки ПЕТ, поширеного матеріалу, що використовується в пластикових пляшках, для отримання сильного тепла та тиску для утворення крихітних алмазів, які, природно, можуть випасти на такі планети, як Уран і Нептун.
Нове дослідження було опубліковано в журналі Science Advances.
Тут, на Землі, алмази цінуються за їх рідкість, але на інших планетах вони можуть здатися такими ж звичайними, як камені. Вважається, що на крижаних гігантах, таких як Уран і Нептун, Екстремальний тиск буде стискати такі елементи, як водень і вуглець, з утворенням твердих алмазів, які потім падають в атмосферу, як дощ.
Це явище не було виявлено безпосередньо, але в 2017 році група вчених повідомила, що вони відтворили процес в лабораторії. Вони зробили це, запустивши найпотужніший у світі рентгенівський лазер Linac Coherent Light Source (LCLS) за зразками вуглеводневих матеріалів. Це миттєво нагрівало їх до температури до 6 000 ° C (10 800°F) і викликало потужні ударні хвилі з тиском в кілька мільйонів атмосфер, утворюючи крихітні «наноалмази».
Хоча експерименти показали, що це технічно можливо, команда стверджує, що вихідні вуглеводневі матеріали, такі як полістирол, не точно імітували елементи, присутні всередині цих крижаних гігантів. Кисень також присутній у великих кількостях, тому дослідники досліджували інші матеріали, які могли б ввести цей ключовий елемент у суміш.
Вчені зупинилися на ПЕТ, формі пластику, зазвичай використовуваної для упаковки продуктів харчування і напоїв, яка має хороший баланс між вуглецем, воднем і киснем. Команда повторила експеримент, пропустивши зразки тонкої плівки ПЕТ за допомогою LCLS, а потім використовуючи два різних методи візуалізації, щоб перевірити не тільки те, чи утворюються наноалмази, але і те, наскільки швидко і наскільки вони виросли. Вчені, дійсно, виявили алмази з щільністю до 3,87 грама на кубічний сантиметр.
“Ефект кисню полягав у прискоренні розщеплення вуглецю і водню і, таким чином, стимулюванні утворення наноалмазів. Це означало, що атоми вуглецю могли легше з’єднуватися і утворювати алмази”, – сказав Домінік Краус, автор дослідження.
Це дослідження не тільки підтверджує гіпотезу про алмазні дощі на крижаних планетах-гігантах, але, за словами вчених, воно також демонструє нову потенційну технологію виробництва цих крихітних алмазів, які використовуються в промислових абразивах, полірувальних складах і, можливо, коли-небудь, високочутливі квантові датчики.
Раніше Курсор писав, що Apple буде використовувати для виробництва провідної електроніки відходи. Американська корпорація планує повністю відмовитися від використання ресурсів Землі для випуску нової продукції.
Курсор повідомляв, що створений об’єктив, який можна надрукувати на 3D-принтері. Фотограф Фелікс стіл надрукував за допомогою 3D-принтера об’єктив 164 мм f / 2.5, в якому відсутні кріпильні деталі або гвинти. Його підсумкова вартість вийшла куди меншою, ніж у звичайних лінз.