Фото: canva.com
Технічні неполадки космічного апарату CAPSTONE були виявлені після планового орбітального маневру. Тепер кубсайт переведений в Безпечний режим.
Спрямований на Місяць супутник CAPSTONE знову перевели в Безпечний режим, оскільки при маневрі навколо орбіти були зафіксовані технічні неполадки.
Про це заявили в Національному управлінні з аеронавтики і дослідження космічного простору США (NASA).
Метою запуску супутника було тестування технологій американської житлової станції Gateway. Раніше невикористану галоорбіту навколо точки Лагранжа L2 розрахували вчені з NASA. Вони вибирають оптимальну орбіту для майбутньої навколомісячної станції Gateway.
NASA заявило:»космічний апарат CAPSTONE 8 вересня виконав плановий маневр з коригування траєкторії польоту, а після цього диспетчери зафіксували дані про переведення супутника в Безпечний режим, оскільки після орбітального маневру виникли збої в роботі”.
За інформацією агентства, технічні фахівці обізнані про нюанси поломок супутника і займаються пошуком вирішення неполадок за допомогою мережі далекого космічного зв’язку (DSN).
Запуск CAPSTONE проводився 28 червня на півострові Махія в Новій Зеландії за допомогою ракети-носія Electron. До 5 липня, коли планувалася перша корекція, супутник працював без збоїв і передавав дані інженерам NASA. Але після корекції виникли проблеми. Спочатку про них заявили астрономи-аматори, а потім підтвердили експерти агентства. Відновлення зв’язку виконали за добу.
Приблизно в листопаді 2024 року планується початок будівництва станції Gateway на навколомісячній орбіті. Вона буде зібрана з модулів різних космічних агентств і компаній. Основна функція станції-підтримка місій програми Artemis 1 (»Артеміда-1″) з доставки людей на місяць. Крім того, Gateway стане орбітальною лабораторією для вивчення Місяця.
За задумом NASA, супутник масою 25 кг через три місяці після старт, виконавши маневри для корекції траєкторії польоту, вийде на навколомісячну еліптичну орбіту. Основне завдання супутника-протестувати ймовірність розміщення на подібній орбіті американської станції Gateway. Його робота там триватиме шість місяців.
Раніше Курсор писав, що в NASA озвучили вартість скафандрів для висадки на місяць.
Також ми повідомляли, що NASA вперше показало планету поза Сонячною системою, яку зафіксував космічний телескоп «Джеймс Вебб».