Сьогодні в мережі Інтернет можна ввести в рядок пошуку «Створення сайту», і у вас з’явиться велика кількість посилань на сторінки з різними шаблонами сайтів або будь-якими конструкторами сайтів.

Ви на них заходите, реєструєтеся, тобто створюєте Особистий кабінет, і отримуєте доступ до шаблонів і до конструкторів.

Шаблон сайту – це вже готовий сайт, в який вам потрібно вписати свій логотип і будь-які дані про вашу продукцію: це, наприклад, вартість, назва, опис, використання продукції та інші дані про вашу продукцію. 

Розповідає Ярова Катерина Володимирівна-Розробник в IT-сфері.

Сайт может написать даже домохозяйка: правда или миф

Конструктор ж ви створюєте самі, той же шаблон простими перетягуваннями картинок, їх масштабуванням, додаванням іконок, зміною тексту (колір, шрифт, розмір), в деяких конструкторах можна зробити навіть анімовані вставки, і після створеного вами шаблону з конструктора ви також додаєте дані про продукт.

Дуже часто зараз використовують такий популярний шаблон, як односторінковий, – з однією кнопкою, і такі шаблонні сайти під цією однією кнопкою вже самі вміють приймати дані від користувача. 

Як приклад: людина хоче купити стіл, заходить на сайт з продажу столів, натискає одну кнопку по середині сторінки «консультація», людина заповнює форму, в якій вказує точні розміри, покриття, бажані кольори, терміни, матеріал, контактні дані і натискає кнопку «Відправити», і замовнику на пошту приходить вся заповнювана інформація і він без праці може провести аналіз, подивитися наявність столів і вже зв’язатися з конкретною пропозицією з людиною, якій потрібен цей стіл. Так ось саме ось такі формочки і шаблони є у відкритому доступі, і працюєте ви в будь-якій професії або не працюєте зовсім, абсолютно будь-яка людина може таким чином створити свій сайт.

І тут виникає питання, навіщо програмісти вивчають мови і пишуть код, якщо все так просто. Відповідь очевидна —такі шаблони обмежені у функціональності і можуть підтримуватися приміром однією людиною як ІП, вони розраховані на свій особистий інтерес, а не якесь велике комерційне підприємство, так як багато інформації і конфіденційності не несе, але якщо вже великий підприємець або, приміром, банк, де потрібні шифрування, своя логіка, унікальний інтерфейс і інше, то, звичайно, такі шаблони точно не підійдуть, тут вже залучається дизайнер, який спочатку змальовує макети в спеціальних програмах, потім вже команда або навіть кілька команд працюють над відображенням цих макетів з допомогою коду.

Залишити відповідь