NASA назвало новый дедлайн запуска программы Artemis
Фото: depositphotos.com

Виявлена протікання в каналі подачі рідкого водню в паливні баки першого ступеня вже усунена — інженери замінили ущільнювачі і готуються випробувати місце підключення на герметичність.

У Національному управлінні США з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) не залишають надії до закінчення вересня запустити до Місяця ракету SLS з кораблем Orion.

Про це повідомляє портал ТОнеТО.

Відзначається, що виявлена протікання в каналі подачі рідкого водню в паливні баки першого ступеня вже усунена — інженери NASA замінили ущільнювачі і готуються випробувати місце підключення на герметичність. Якщо течі не буде, до тестової заправки баків кріогенним паливом стартова команда приступить вже 17 вересня.

“Попередньо NASA встановило два стартових дні-23 і 27 вересня з вікнами 2 години і 70 хвилин відповідно. Можна припускати, що тестова заправка всіх баків ракети SLS кріогенним паливом 17 вересня плавно перейде в підготовку до запуску 23 вересня. Якщо витоків не буде, сенсу зливати паливо не буде теж ” » – пише видання.

Як повідомляв Курсор, Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору 3 вересня планувало повторну спробу запуску програми Artemis. Однак її відклали, тому що не змогли усунути витік в обладнанні, що передає паливо в ракету.

Захід був запланований на майданчику 38B космічного центру Кеннеді (Флорида, США), звідки хотіли запустити надважку ракету Space Launch System (SLS) – найпотужнішу ракету в світі. Це стало вже другим перенесенням-минулий старт планувався на 29 серпня, але його теж перенесли через проблеми з витоком рідкого водню.

В рамках місії запланована відправка безпілотної капсули Оріон в 1,5-місячну подорож навколо Місяця для дослідження ймовірного впливу польоту на здоров’я людини. Зокрема, вчені хочуть переконатися, що теплозахисному екрану капсули вдасться витримувати тертя об атмосферу при поверненні на Землю.

Раніше NASA вперше показало планету поза Сонячною системою, яку зафіксував космічний телескоп «Джеймс Вебб».

Залишити відповідь