На струменевому принтері досить швидко закінчується чорнило. Тому заправка картриджів значно економить гроші. Наприклад, невеликої баночки з чорним чорнилом за 3 долари вам вистачить десь на 10 заправок картриджа. А купівля 10 нових картриджів коштуватиме 120 доларів! Відчуваєте різницю? Іншими словами, заправка картриджів може бути в 40 разів економнішою, ніж купівля нових. Аналогічна ситуація і з кольоровим чорнилом. Таким чином, якщо у вас поряд немає сервіс центру IT Logic – вміння заправляти картриджі самостійно безцінно.

Перед тим як заправляти картриджі
Насамперед потрібно визначити, чи можна ваш принтер самостійно заправляти, оскільки це передбачено далеко не завжди. Як правило, найлегше заправляти чорнилом принтери від Canon, Epson та HP. Дізнатися про подробиці моделі принтера можна в комп’ютерному магазині, комп’ютерній майстерні або на тематичних сайтах і форумах інтернету.
Також варто врахувати, що не всі моделі картриджів можна заправляти. Є такі картриджі, які технічно можливо залити чорнило, але принтер після цього друкувати не буде. Причина цього вбудований датчик, який контролює процес друку. Тому після заправки такий картридж буде продовжувати принтеру посилати сигнал, що він порожній. Якщо у вашому принтері встановлені саме такі, необхідно придбати спеціальні перезаправні картриджі для вашої моделі принтера.
Тільки коли Ви переконалися у можливості заправки, можна вирушати за чорнилом. Варто врахувати, що кожному принтеру потрібне своє спеціальне чорнило. Відрізняються вони не так за кольором, як за своїми властивостями. Купивши невідповідну фарбу, ви ризикуєте зіпсувати картридж або навіть принтер. Тому купуючи чорнило, вказуйте модель принтера, для якого їх берете.
Що потрібно для заправки картриджів
Для заправки картриджа чорнилом необхідно:
- чорнило, що підходить для вашого принтера;
- картриджі, які заправлятимемо;
- вологі серветки (багато);
- газетні листи, щоб застелити робоче місце;
- тонке свердло (3-4 мм) або шило;
- одноразові шприци, під кожен колір чорнило своє;
- скотч;
- медичні рукавички;
- целофан або харчова плівка.
З перерахованого вище, деякі речі потрібні тільки для того, щоб унеможливити забруднення, адже плями чорнила дуже важко вивести. При першій заправці краще все це мати в наявності.

Послідовність заправки картриджів
- Щоб не забруднити стіл, обгорніть целофаном або харчовою плівкою, зверху розстеліть газети в два шари. Таким чином, плівка забезпечить гарний захист від чорнила, газета ж не дасть чорнилу розтікатися, якщо ви випадково проллєте їх. Ці запобіжні заходи просто необхідні, тому що чорнило дуже їдке і навіть на столі можуть залишитися плями, що не змиваються.
- Витягніть картридж із принтера. Як правило, це дуже просто. Але якщо не знаєте, як це зробити, краще звернутись до сервис центру IT Logic.
- Витріть вологою серветкою нижню частину картриджа (сопла). Так ви позбавитеся залишків старих чорнил. Пам’ятайте, що картридж краще завжди класти на серветку, щоб не забруднити руки та поверхню столу.
- Якщо ви заправляєте оригінальні картриджі , наприклад, картриджі фірми Canon, тоді вам потрібно буде відірвати з картриджа наклейку і зробити маленький отвір, через який пізніше будемо заливати чорнило. Для цієї мети підійде звичайне шило або тонке свердло. Для власників принтерів фірми HP це робити не потрібно. В оригінальних картриджах таких принтерів отвір вже передбачено та закрито поролоном, а поверх нього наклеєна етикетка. З такою перегородкою голка шприца впорається.
- Далі акуратно відкрийте баночку з чорнилом. Бажано робити це у рукавичках. Будьте обережні, щоб фарба на вас не бризнула.
- Дістаньте медичний шприц з упаковки, одягніть голку та наберіть фарбу в неї. Потім опустіть голку в картридж через отвір або пробийте голкою наклейку та поролон (для HP). Голка має входити на 1-1,5 см углиб, але не більше. А якщо ні, то можна пошкодити сопло і назавжди зіпсувати картридж. Деякі старі моделі картриджів можна заправляти, просто капаючи чорнило на поролон.
- Наповнюйте картридж дуже повільно. Коли фарба почне виходити з отвору, відразу відкачайте близько 0,5-1 мл назад у шприц. Під час заправки, картридж краще класти на вологу серветку, щоб вона вбирала надлишки чорнила, що виходить із сопла.
- Коли картридж наповнений, дайте йому відстоятися 10-15 хвилин на серветках (змінюючи їх). Перші хвилини із сопел виходитиме зайва фарба. Слідкуйте, щоб картридж стояв рівно, не падав. Поки перший картридж обстоюється, можна приступати до наступного заправлення.
- Після акуратно корпус картриджа від залишків чорнила мокрими серветками, не перевертаючи його. Потім закрийте отвір наклейкою або скотчем для запобігання випадковому переливанню чорнила.
- Через 15 хвилин ще раз протріть сопла вологою серветкою і вставляйте картридж у принтер. У налаштуваннях принтера вкажіть, що картридж замінено.
Тепер можна знову надрукувати. Для перевірки зробіть тестовий друк. Якщо принтер не друкує і взагалі не включається – вам швидше за все потрібно замовити ремонт принтерів у сервіс центрі IT Logic.