Головний розподільчий щит використовується для постачання будівлі або її частини електроенергією.
Встановлюються в адміністративних, житлових, торгових та промислових будівлях, трансформаторних підстанціях та інших об’єктах, для розподілу електрики та захисту як внутрішніх ліній, так і зовнішніх від короткого замикання чи перевантажень.

Додаткові функції розподільного щита можуть полягати в захисті від відключення електроживлення, тобто автоматичному перемиканні з основного введення на резервний. Також на базі головного розподільчого щита можуть бути реалізовані пристрої обліку електроенергії.
Базові функції ГРЩ:
• введення та розподіл електричної енергії від ТП;
• захист від однофазних та багатофазних коротких замикань;
• комерційний облік електроенергії;
• контроль електричних параметрів на вводі;
• секціонування збірних шин для забезпечення безпеки обслуговування;
• автоматичне введення резерву (АВР) для щитів із двома вводами.
Основна характеристика ГРЩ – номінальні струми. Випускаються електрощити з номінальними вхідними струмами 1250, 1600, 2500, 3200, 4000А та струмами розподілених гілок від 100А до величини номінального вхідного струму.
Щити ГРЩ призначені для прийому та розподілу електроенергії (можливий також облік) у мережах змінного струму з розділеною землею та нейтраллю (можливе підключення до мереж з глухозаземленою нейтраллю (тип заземлення TN-C, TN-S, TN-C-S), захисту ліній при перевантаженнях, витіків та коротких замикань.
Як ГРЩ може служити вступно-розподільний пристрій або щит нижчої напруги підстанції. Головний розподільчий щит містить у собі протиаварійну автоматику (наприклад, ПЗІП, автоматичні вимикачі та пристрої ПЗВ) та засоби обліку електроенергії (лічильники). Розрізняють вступні, секційні та лінійні шафи ГРЩ.
Віддалене керування
Управління такими щитами може здійснюватися дистанційно, не з корпусу щита, а з пульта дистанційного керування, змонтованого в кабіні оператора або щитової, на якій дублюються показники, що відображаються на щиті. Іноді замість розподільних щитів використовуються ВРУ (ввідно-розподільний пристрій), або щити низької напруги.
Більш детально з ГРЩ Ви можете ознайомитись перейшовши за посиланням https://enext.ua/uk/services/glavnyy-raspredelitelnyy-shchit. Також на сайті можно отримати кваліфіковану консультацію.